VISKAS, KĄ JUMS REIKIA ŽINOTI APIE ĮKROVIMĄ IR AUTONOMIJĄ

Pagalvojus apie elektromobilius, dažnai iškyla tie patys klausimai!

Nesvarbu, ar esate namuose, biure ar kelionėje, yra daugybė prieinamų įkrovimo sprendimų, leidžiančių lengvai mėgautis „Citroën“ automobiliu.

Namuose pakanka paprasto buitinio kištuko

Galite pilnai įkrauti savo automobilį jį prijungę prie įprasto buitinio lizdo, naudodami standartinį buitiniam lizdui tinkantį komplekte esantį kabelį. Jei pageidaujate greitesnio įkrovimo, rinkitės sustiprintą lizdą arba „Wallbox“ krovimo stotelę. Abu šie sprendimai pasižymi skirtingomis savybėmis: Krovimo stotelė „Wallbox“, pasižyminti didžiausia galia, leidžia greitai įkrauti automobilį. Kita vertus, „Green‘up“ – tai geras kompromisinis variantas. Tai yra ekonomiškesnis ir greitesnis įkrovimo būdas nei naudojant standartinį lizdą Įkrovimo kabelis buitiniams maitinimo lizdams, esantis komplekte su jūsų automobiliu, yra suderinamas su sustiprintu lizdu. Kabelį, suderinamą su krovimo stotele „Wallbox“, gausite įsigiję šią krovimo stotelę.

Sužinokite įkrovimo laiką, kuris priklauso nuo jūsų naudojamo įkrovimo sprendimo

Naudodami standartinį buitinį lizdą – per naktį įkrausite iki 30 proc., tai yra, 100 km, elektromobilio autonomijos / Naudodami įkraunamąjį hibridinį automobilį – įkrausite iki 100 proc. autonomijos, tai yra, 55 km važiuojant vartojant tik elektros energiją, greičiau nei per 7 valandas
Naudodami 3,7 kW „Green‘up“ sustiprintą maitinimo lizdą – per naktį įkrausite iki 60 proc., tai yra, 200 km, elektromobilio autonomijos / Naudodami įkraunamąjį hibridinį automobilį – įkrausite iki 100 proc. autonomijos, tai yra, 55 km važiuojant vartojant tik elektros energiją, greičiau nei per 4 valandas
Naudodami 7,4 kW krovimo stotelę „Wallbox“ – per mažiau nei 8 val. įkrausite iki 100 proc., tai yra, 100 km, elektromobilio autonomijos /Naudodami įkraunamąjį hibridinį automobilį – įkrausite iki 100 proc. autonomijos, tai yra 55 km važiuojant vartojant tik elektros energiją, greičiau nei per 2 valandas

gatvėje nesunkiai rasite įkrovimo sprendimų

Suraskite, atrakinkite terminalą, prijunkite kabelį, įkraukite akumuliatorių, juk tai taip paprasta.

Šiuo metu Europoje yra įrengta 185 000 viešųjų įkrovimo terminalų, ir šis tinklas ir toliau plečiasi, todėl įkrovimo terminalus rasite strateginėse vietose netoli jūsų kasdien lankomų objektų. Lengvai raskite suderinamus terminalus kaimynystėje ir kas mėnesį apmokėkite už atliktus įkrovimus naudodami programėlę „Free2move Services“.
* Jei norite naudotis viešaisiais įkrovimo terminalais, turite pasiimti suderinamą kabelį. Šį suderinamą kabelį galima įsigyti kaip priedą „Citroën“ tinkle arba įsigyti kartu su krovimo stotele „Wallbox“.
* Viešųjų kelių pakelėse įrengtų įkrovimo terminalų vidutinė galia – 22 kW, tačiau ji gali būti ir didesnė. Kalbant apie hibridinius automobilius, jie yra suderinami tik su įkrovimo terminalais, kurių galia – iki 43 kW.

Platus greitojo įkrovimo terminalų greitkeliuose tinklas

Trumpa pertraukėlė, puodelis kavos – per tiek laiko įkrausite net iki 80 proc. autonomijos.

Greitojo įkrovimo terminalų greitkeliuose tinklas sparčiai plečiasi, leiskitės į savo improvizuotą savaitgalio nuotykį. Įvairios bendrovės, tokios kaip „IONITY“ ar „ALLEGO“, nuo 2020 m. užtikrins, kad visoje Europoje būtų ištisas įkrovimo terminalų greitkeliuose tinklas. Norėdami važiuoti į kelionę savo elektromobiliu, turite įvertinti į įkrovimo poreikius kelionės metu, Kelionių planavimo priemonė tai padarys už jus naudojant programėlę „Free2move Services“.
* Greitojo įkrovimo terminalai (didesnės kaip 43 kW galios) yra suderinami tik su 100 proc. elektriniais automobiliais

Raskite suderinamus terminalus

Atskirų tipų įkrovimo terminalams reikia atitinkamų kabelių

Siekiant optimizuoti jūsų automobilio akumuliatoriaus įkrovimą, jums siūloma keletas kabelių tipų.
KABELIS MODE 2 STANDARD
Šis kabelis, esantis standartiniame jūsų elektromobilio komplekte, gali tiekti iki 1,8 kW galios. Optimizuotas naudoti su naminiu maitinimo tinklu.
KABELIS MODE 2 RENFORCE
Šį kabelį galima įsigyti atskirai, jis suteikia iki 3,2 kW galios. Optimizuotas naudoti su sustiprintu maitinimo tinklu.

KABELIS MODE 3 MONOPHASE
Šį kabelį galima įsigyti atskirai, jis suteikia iki 7,4 kW galios. Optimizuotas naudoti su jūsų 7,4 kW galios „Wallbox“ krovimo stotele arba viešajame terminale.
KABELIS MODE 3 TRIPHASE
Šį kabelį galima įsigyti atskirai, jis suteikia iki 3,2 kW galios. Optimizuotas naudoti su jūsų „Wallbox“ krovimo stotele ar viešajame terminale.

Patarimai, kaip pailginti akumuliatoriaus tarnavimo laiką

KASDIENIS IR GREITASIS ĮKROVIMAS

Galite prijungti savo automobilį prie įkrovimo terminalo kiekvieną dieną, taip pat galite jį palikti ilgą laiką nekraunama be jokio neigiamo poveikio akumuliatoriui, tačiau rekomenduojama jį įkrauti bent kartą per mėnesį. Akumuliatoriaus būsenos valdymo sistema yra valdoma elektroniniu būdu ir vartoja labai mažai energijos. Jeigu akumuliatorių kraunate dažnai ir trumpam, rekomenduojama jį standartiniu būdu įkrauti iki pilnos įkrovos kas dvi savaites.

SROVĖS TIPAS, TINKAMAS ĮKRAUTI JŪSŲ ELEKTROMOBILĮ

Nesvarbu, ar iš savo energijos tiekėjo gaunate vienfazę, ar trifazę srovę, abiem atvejais galite įkrauti savo elektromobilį. Jei jūsų elektromobilis yra suderinamas su integruotu trifaziu įkrovikliu, galėsite greičiau įkrauti elektromobilį, kadangi trifazė srovė pasižymi didesne galia.
* Naująjį padidinto pravažumo automobilį „C5 Aircross Hybrid“ papildomai galima krauti naudojant integruotą trifazį įkroviklį.

VAIRUOKITE EKOLOGIŠKAI

VAIRUOKITE SUBTILIAU
Vairuodami subtiliau, sumažinsite energijos sąnaudas. Numatykite į priekį stabdymo ir lėtėjimo manevrus, stenkitės vengti trūkčiojimų. Greitkeliuose rinkitės optimalų greitį, kadangi važiuojant per dideliu greičiu greitai mažėja elektromobilio autonomija.
NAUDOKITE STABDYMO REŽIMĄ
Kai tik įmanoma, naudokite stabdymą varikliu, o ne stabdžių pedalu. Tokiu būdu galėsite įkrauti elektromobilio ar hibridinio automobilio akumuliatorių stabdymo ir lėtėjimo metu.
IŠ ANKSTO KONDICIONUOKITE ORĄ ELEKTROMOBILIO SALONE
Suaktyvinę išankstinio kondicionavimo funkciją kol kraunasi elektromobilio akumuliatorius, orą salone kondicionuosite nesumažindami įkrovos lygio. Tokiu būdu galite sumažinti energijos, kurią suvartoja oro kondicionavimo ar šildymo sistemos važiavimo metu, sąnaudas.
STEBĖKITE PADANGŲ BŪKLĘ IR SLĖGĮ
Norint optimizuoti energijos sąnaudas, būtina užtikrinti, kad jūsų elektromobilio padangos būtų geros būklės ir tinkamai pripūstos.

Darbalaukio versija