Pridėta 02.05.2019„Citroën Total WRT“ pilotai Esapekka Lappi ir Janne Ferm startuos „Shell Helix Rally Estonia“ ralyje, kuris pirmąkart tapo oficialiu Pasaulio ralio čempionato (WRC) . Ralis pietinėje Estijos dalyje vyks liepos 12-14 dienomis. Lappi ir Ferm kartu su savo „Citroen C3 WRC“ automobiliu dalyvių sąraše yra pirmoji gamyklinė komanda. Čia sąlygos labai panašios kaip „Rally Finland“ ralyje, todėl suomiai tikrai pasižymės greičiu ir iš jų tikimasi pergalės. 2015 metais Lappi ir Ferm jau dalyvavo „Rally Estonia“ ralyje su S2000 klasės automobiliu. Bendroje įskaitoje jie finišavo penkti.

Šiemet jie važiuoja „Citroën Total WRT“ komandos sudėtyje ir šiuo metu užima 8 vietą WRC vairuotojų įskaitoje. Geriausias jų rezultatas šiemet – antra vieta „Rally Sweden“ ralyje.

„Akivaizdu, kad „Rally Finland“ ralis man labai svarbus. Džiaugiuosi, kad turim galimybę jam pasiruošti iš anksto, nes Estijos greičio ruožai yra labai panašūs į Jyväskylä (Jiuvaskiulė, Suomija) ruožus. O ir vietiniai ralio mylėtojai mus priima labai entuziastingai“, – sako Esapekka Lappi

„Citroën Racing Team“ komandos vadovas Pierre Budar teigia, kad pernai treniruotė Estijoje pasiteisino su kaupu.

„Pernai mus čia labai šiltai priėmė, o treniruočių sąlygos labai padėjo užsitikrinti antrą vietą Suomijos ralyje. Dėl to paties tikslo šiemet čia grįžtame su Esapekka. Jam reikia kuo geriau pasiruošti WRC etapui, kuris vyks jo gimtinėje, ir surinkti kiek įmanoma daugiau duomenų savo komandos draugui Sebastien Ogier“, – pasakoja jis.

Tai, kad Esapekka Lappi ir Janne Ferm „Shell Helix Rally Estonia“ ralyje startuos kartu su „Citroën Total WRT“ komanda, svarbu ir „Citroën“ importuotojui Baltijos šalyse „Veho Eesti AS“

„Mes džiaugiamės,kad „Citroën Total WRT“ komanda darkart lenktyniaus Estijoje. Kartu su ralio organizatoriais ir kitais importuotojais prisidedame prie to, kad Estijoje gali vykti oficialus reklaminis WRC etapas. Toks WRC gamyklinių komandų entuziazmas leidžia suprasti, kad ateityje Estijoje galės vykti oficialus WRC ralio etapas“, – džiaugiasi „Veho Eesti AS“ valdytojų tarybos narys Mihkel Vaks.

„Shell Helix Rally Estonia“ ralio vadovas Urmo Aava pabrėžia, kad dabar bendradarbiavimas su „Citroën“ yra glaudesnis ir produktyvesnis.

„Citroën“ komanda jau trečiąkart startuoja Estijoje, taigi mums tai yra ženklas, kad mumis pasitiki ir bendradarbiavimas yra konstruktyvus. Estijos ralio gerbėjai tikrai mėgsta Esapekka Lappi ir Janne Ferm. Be to, tikimės, kad jų atvažiuos palaikyti ir entuziastai iš Suomijos. Labai vertiname dabartinį „Citroën Total WRT“ ir „Citroën“ importuotojo Baltijos šalyse „Veho Eesti AS“ įsitraukimą ir tikimės to ateityje“, – sako jis.

Bilietus į „Shell Helix Rally Estonia“ ralį galima įsigyti oficialiame tinklalapyje rallyestonia.com. Bilietai kainuoja 24 eurus.

„Shell Helix Rally Estonia 2019“ vyks liepos 12-14 dienomis Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ir Kambja miestuose. Šis etapas apims Estijos, Latvijos ir FIA Europos ralio taurės etapus. Taip pat tai bus oficialus reklaminis WRC etapas.

Darbalaukio versija